29 Ekim 2014 Çarşamba

Soma"nın katili

İsrail-Gazze haberlerini izlerken kendime şu soruyu sordum İsrail Gazze”ye girdiğinde sadece 1 askeri öldüğü için saldırıyı birkaç saatliğine durdurmuştu. Türkiye de ise 13 mayıs 2014 de bir facia yaşanmış 301 işçimiz hayatını kaybetmişti Türkiye sadece 3 günlüğüne hayatını durdurmuştu dışarıdan İsrail”e bakanlar ne kadar cani, kafir bir ülke diyorlar peki Türkiye”ye bakanlar ne söylüyorlardır sizce ?  hiç haberlerde maden ocakları konusunda yeni bir düzenleme yapıldığını, Türkiye”ye yeni, modern maden ocakları açılacağını duydunuz mu ? dün bir tartışma programında Şamil Tayyar Türkiye de kişi başı eve giren maaş 12 milyardır demişti hani zaten Türkiye de bir kişiye 12 milyar maaş düşmüyor da Şamil Tayyar bunu söylediğine göre ülke de belli bir zenginlik söz konusu peki bu zenginlik iş güvenliğinde değil de nerelerde kullanılıyor ? tamam Ak parti iktidarı neredeyse tüm Türkiye”ye yenilikler kazandırmış , ulaşım ve sağlık gibi alanlarda Türkiye”nin modern bir konuma gelmesini sağlamıştır ama iş güvenliği gibi dikkat edilmesi gerekilen bir konuda henüz hiçbir şey yapılmamış olması öncelikle Recep Tayyip Erdoğan”ı kendi içerisinde çelişkiye düşürür kendisi değil midir paralel yapıya karşı çıkan ee paralel yapı değil midir dünya genelinde insan nüfusu azalmazsa kıyamet kopmayacaktır deyip insanların ölümü için elit ailelere destek olan ? sorun sadece 13 Mayısta yaşanan Soma maden faciasında da değil Türkiye maden ocağı kazalarının en çok yaşandığı bir ülkedir. bakın ; (sadece ak parti iktidarı değil geçmiş kazalarda bulunmaktadır fakat bu ders alınamayacağını göstermez)
7 Mart 1983: Armutçuk da grizu patlaması (103 ölü).
10 Nisan 1983: Kozlu’da grizu patlaması (10 ölü).
31 Ocak 1987: Kozlu’da göçük (8 ölü).
31 Ocak 1990: Bartın’ın Amasra ilçesinde grizu patlaması (5 ölü).
7 Şubat 1990: Amasya Yeni Çeltik’te grizu patlaması (68 ölü).
3 Mart 1992: Kozlu’da grizu patlaması (263 ölü).
26 Mart 1995: Yozgat’ın Sorgun ilçesinde grizu patlaması (37 ölü).
22 Kasım 2003: Karaman’ın Ermenek ilçesinde grizu patlaması (10 ölü).
8 Eylül 2004: Kastamonu’nun Küre ilçesinde yangın (19 ölü).
2 Haziran 2006: Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde grizu patlaması (17 ölü).
10 Aralık 2009: Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde grizu patlaması (19 ölü).
17 Mayıs 2010: Zonguldak’ta grizu patlaması (30 ölü).
8 Ocak 2013: Kozlu’da grizu patlaması (8 ölü).
13 mayıs 2014 :Soma maden kazası (301 ölü )
Ben şahsen bu kazanın Başbakana karşı yapılan bir suikast olduğunu düşünüyorum Başbakanı indirmek için Hakan Fidanı indirelim askeri yapıyı İsrailleştirelim diye düşünen zihniyetin bir planı olduğu kanısındayım Başbakan şuan devletin içerisinde ki meşru olmayan kurumlarda ki devlet görünümlü şahısları kaldırmakla büyük bir adım atmış bulunmaktadır. Bugün millet olarak bizim görevimiz içimizde bulunan ve bizi 12 Eylül darbesinin yaşandığı tarihlere çekmeye çalışan yapılanmaya karşı birlik olmaktır.  Maden kazasın hakkında ki yorumum :
 1-) 29 Nisan 2014 de Cumhuriyet halk partisinin vermiş olduğu önerge konusunda biz önergeyi verdik fakat iktidar reddetti şeklinde ki açıklamalarına kazayı kimin meydana getirdiğini bulmak için bir takım grup “ önerge ne tesadüftür ki 20 gün önce verilmiş “ diyerek suçluyu ifşa etmeye çalışmıştı şimdi Türkiye de ak parti iktidarından bu yana yaşanan maden kazalarına bakacak olursak önerge verdi ama reddedildi diye chp ye değil ak partiye yüklenmek gerektiğini daha net anlayabiliriz  fakat chp şu nokta da yanlış hareket etmiş ve haklıyken suçlu durumuna düşmüştür kaza henüz yeni yaşanmışken chp ve şuan chp”nin içine almayı düşündüğü Tgb den iki hanım başlarını bağlayarak Soma da insanların içine girip bu başımıza gelenler hep Ak partiye oy verdiğimiz içindir şeklinde propaganda yaparak insanları Ak partiden uzaklaştırmaya çalışması iki şeyi gösterir birincisi maden kazasının bir kaza değil katliam olduğunu sırf insanları Ak partiden uzaklaştırmak için yapıldığını ikincisi chp”nin her zaman yaptığı gibi Ak parti”yi içinde bulunduğu kötü durumlar karşısında durumları kullanarak kendini ön plana çıkartma çabası biz en kötüsünü düşünmez ikincisini düşünürsek önce Ak partinin Alp Gürkan ile samimiyetinin bulunduğunu söylemişti madem Alp Gürkan ile bir samimiyeti var neden kaza sonrası tek yüklenilen isim RTE oldu ? neden Alp Gürkan”a ceza verilmedi diye RTE”ye yüklenmedi ve bu nedenler alır başını gider o yüzden birinci sebep daha çok ağır basıyor ve insanlar katliamı yapanları bulmak için chp önergesini kullanıyor ama bence önergenin 20 gün önce verilmiş olması kimseyi suçlu göstermez..
2-) Abdullah Gül 15 mayıs Pekin de yapılacak olan Asya güven arttırıcı önlemler konferansını, Recep Tayyip Erdoğan da 14 mayıs Arnavutluk gezisini iptal etti maden kazasının devletimiz için önemli bir adım niteliği taşıyacak 2 geziye denk gelmesi ne tuhaftır ve bu durum ilk de değildir..
3-) Soma maden kazasından birkaç gün önce sosyal medyada diren soma isimli sayfa isimleri açıkçası ben diren yazınca Soma geldiğinde öyle bir yer olduğunu bilmediğim için sayfaya bakmamıştım. bir sayfanın ismi 500 civarı bir beğeni almamışsa değiştirilemezken diren soma sayfalarının 50 beğeni alması sayfanın açılış amacını göstermektedir. Kazanın taksim gezi parkı olayları gibi lanse edilmeye çalışması da ayrı bir şüphe konusudur.
4-) Economist ve Times gazetelerinin Türk medyasından önce Soma hakkında haber yapmaları ve özellikle haberlerinde Başbakanı kötülüyor olmaları kaza da dış mıhrakların iç mıhraklardan daha rahat yer aldığını gösterir. ve ekonomist”in şu yorumuna dikkat ki bu yorum amaçlarını gösteren bir yorum ;  “Bunlar, 30 Mart’taki yerel seçimlerdeki galibiyetle sevinen ve gözünü Ağustos’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine dikmiş olan Erdoğan için tatsız haberler” öncelikle Cumhurbaşkanlığı seçimleri henüz hiçbir şekilde gündemde yokken Başbakan seçimler konusunda hiçbir şey söylememişken yabancıların bu yorumda bulunması Recep Tayyip Erdoğan”a karşı olan korkularından ve soma başsağlığı dileme amaçlı alttan verilen tehdittendir.
5-) Otpor”un yönettiği Türk sol kesimin maden kazası medyaya düşer düşmez kader değil katliam adı ile propaganda da bulunması yaa kardeşim fırsatları değerlendirmek için böyle bir şerefsizlik yapıyorsunuz anladık da 301 insanın vebalini alma korkunuzda mı yokk biraz bekleyip sonra eylemde bulunsanız ölecek misiniz
6-)2009, 2010, 2011,2012 ve 2013 maden kazalarında bir tane başsağlığı bulunmayan yabancı basın neden 2 sayfalık Soma yazısı yazdı ? çünkü tehlikenin farkındaydı bizim bile gündemimizde olmayan Cumhurbaşkanlığı konusunda vermek istediği mesaj olduğu için kaza yazısını 2014 de yazdı.
7-) bir insan yazar olan bir insan hele ne zaman ne yazılması gerektiğini bilmeli yazdığı şeyin yanlış bir zamanlamaya denk gelmesi durumunda kendisine gelecek tepkiyi de bilmeli Yılmaz Özdil Soma da yaşamını yitirenlere müstehak demedi Başbakan bunu normal karşılıyorsa normaldir hatta müstehaktır dedi yani burada Başbakana gönderme yaptı yoksa sırf ideolojik farklılıktan dolayı insanların ölmesine müstehak demedi keşke bu yorumu farklı bir zamanda yapmış olsaydı durum yazarlık yaptığı gazeteden kovulmasına kadar gelmezdi
8-) -) olayı tüm kanalların farklı vermesi yani foxu açıyorsunuz 15 yaşındaki bir madenciden ülke tv yi açıyorsunuz kişinin 15 değil 19 yaşında olduğunu başka bir yerde afgan işçisi olduğu ooww bir haberi hepsi birden yorumladı resmen. Önce madende çalışan çocuğun dayısı çıkıp 15 yaşındaydı dedi sonra sosyal medyada çocuk türk değil afgan diye resimlerini gösterdiler ve o zaman çocuğun adı Kemal yıldızdı iki gün sonra Cemal yıldız 19 yaşında üniversite harçlığı için maden ocağında çalışıyordu dediler .. türk medyası kafayı yedi anlayacağın haa kanalların farklı yorumu şu da var bir kanal olayın sebebi üzerine yoğunlaşmışken farklı bir kanal olayın sadece duyusal boyutlarını gösteriyordu bizim medyanın şehit haberi verirken şarkı söyleyenini de gördük zaten bu çok anormal kalmıyor artık yanında
9-)  asıl soru ise bu , kazanın sorumlusu olarak 36 kişi varken 8 alakasız kişinin hapise girmesi ve asıl suçlu Alp Gürkan”ın hala dışarıda duruyor ve ne muhalif ne de iktidarın bu adama toz konduramıyor olması RTE için her sözünde dini terim var diyen muhalif mason olduğu için Alp Gürkan hiçbir şey söyleyemiyor ve demokrasi ile oturup laiklik ile kalkıyor
10-) sırf dolar maliyetini indirmek için hiçbir işçi güvenliğini sağlamayan kapitalist işvereni anlarım da devlet yönetiminde olan maden ocaklarının olmasına rağmen işçi güvenliğinin hiçe sayılıyor olması gerçekten ciddi bir eksikliktir ve biran önce tedbir alınmalıdır.
11-) Soma maden kazası sırasında yaptıkları propagandadan olumlu sonuç alamayan muhalif bugünlerde Somalı işçileri tv karşısına çıkartıp devlet hiçbir şey yapmadı, sözünü tutmadı demeye çalışıyor iyi de devlet 2003 den beri  bu konu hakkında bir şey yapmıyor ki zaten ..
12-) Kazadan 2-3 ay önce youtube de katy perry adlı sanatçının dark horse klipinden dolayı dark horse nedir diye google”ye yazdığınızda “beklemediği halde aday gösterilen adam “ yazısını görüyorsunuz klip linkinde SOMA yazıyor olması görenlerin klipi kendilerine göre yorumlarına sebep oldu kimisi sanatçıya olan hayranlığından dolayı alakası yok saçma dedi kimisi klip de Somaya dair mesajların bulunduğu yönünde analiz yaptı benim analizim de klip de Somaya dair mesaj bulunması yönünde.
13-) Başbakan”a toplam 54 suikast girişiminde bulunuldu. Ülkemizde dış mihrakla çalışan polis, asker, memur, savcı, istihbarat çalışanı, cemaatçi, öğretmen vs olmadıkça dış güçler ülkemizde karışıklık çıkartamaz bu dış güçlerin Türkiye de oluşturduğu yapı Paralel yapıdır. bunca suikast girişimi gerçekleşmiş olup istihbaratın bunları kimin yaptığını bulmuş olup hala ülkede paralel yapı diye bir şey yok diyen varsa da buyursun kendisini camdan atsın.. birilerinin tarafını tutmak zorunda değilsin ülkede paralel yapı var ya da yok deyince muhalif ya da yandaş taraftan da olmak zorunda da değilsiniz tarafsız olabilirsiniz..
14-) Maden kazasında yapmaya çalıştıkları şuydu : kaza yaşanır yaşanmaz Recep Tayyip Erdoğan”a yüklenilecek medya ve dış basın da suçlu Başbakan olarak gösterilip insanlara suçluyu bulduk imajı verilecekti ki verildi de yaptıkları haberler ve insanların kendisine saldırması ile psikolojik çöküntüye uğratıp yanlış davranışlar da bulunması ve bunu yapanların bakın hem suçlu hem güçlü demesine sebebiyet vermek istiyorlardı.. bu çok nettir ki kaza  günlerinde Soma”ya giden Türk solunun Başbakanı abluka altına alıp hakaret etmesi Başbakanın da bir adama yumruk atması ile küçük hedeflerine ulaşmış büyük hedefleri olan Başbakanı indirme hedeflerine ise ulaşamamışlardır..
Recep Tayyib Erdoğan”a yapılan suikast girişimleri
1-) Bilal Erdoğan”ın düğününde Thkp-c suikasti
2-) Atabeyler çetesinde evinin krokisi bulundu
3-) Lav silahı ile suikast planlandı
4-) Kastamonu-Şırnak da pkk suikasti
5-)Ameliyatı sırasında öldüreceklerdi
6-)Samsunda suyuna arsenik karıştırdılar (İsrail yaptı )
7-)Arabasını uzaktan kilitlediler (Almanya yaptı )
8-)Bineceği atın iç kısmına iğne koymuşlardı at hareket ettikçe ilaç içeri yol alacak ve at şiddetli tepki verecekti Başbakan önce sakat bırakılacak Turhan Çömez tarafından hastanede öldürülecekti (İngilizler yaptı )
9-) Zehirli gazları toplantı salonunun yakınına atarak yavaşça öldüreceklerdi ( İsrail yaptı )
10-)İstanbul da bir forumda konuşurken tapınakçı masonlar denizden suikast planlandı (Amerika ve Siyonistler yaptı )
11-) Hakan fidan biterse Erdoğan biter. Erdoğan biterse askeriyede hızlı bir İsrailleşme olur düşüncesinden hareketle Siyon teşkilatı cemaatin içindeki bir takım sızıntıları da kullanarak savcı Sarıkaya yoluyla HAKAN FİDANI AYAĞINA ÇAĞIRMA VE İÇERİ ATMA operasyonu başlattı.Türk devletinin onuru,yine bir devlet savcısı tarafından ayaklar altına alınıyor ve başbakanın fişini açık açık çeken bir savcı oluyordu. cemaatin içinde bir çok israilli ve mason ajan olabileceğinin ve kullanılabilecekleri işareti görülüyor
12-)Taksim de kaos çıkartılacak İsrail ve Hristiyan medyası haber yapacak Türk halkı da artık Erdoğan bitti algısına girer girmez Dolmabahçe”ye giren ekip hem Başbakanı öldürecek hem de devleti ele geçirecekti gezizekalılar ve dünya basını bunu demokrasi yanlıları yönetime ele geçirdi zannedeceklerdi. (alman-ingiliz-israil-iran-neocon kanat-chp-bir takım ergenekoncular-pkk-bdp bu olayın içindeydi)
Daha karlı iş yapmak için işçi güvenliğini hiçe sayan, Alp Gürkan
Dış ve muhalif medyanın korkulu rüyası , Recep Tayyip Erdoğan
301 insanın sorumlusu, Alp Gürkan
Saldırılan isim, Recep Tayyip Erdoğan
Google amca, dark horse : beklenilmeyen adam..
Kimse beklemiyordu kendisinin olmayan maden ocağından dolayı suçlanacağını
Suçlanan, Recep Tayyip Erdoğan
Katil, Alp Gürkan..
ısrarla Soma maden kazasının da bir suikast olduğunu düşünüyorum ve katy perry dark horse klipi için yapmış olduğum analiz buyurum :


http://yazusta.blogspot.com.tr/2014/10/keti-periy-dark-horse-klip-analizi.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder